large small default
baner
Tadżykistan - Tojikiston
  Kraj, Ludzie, Przyroda

Obywatel Tadżykistanu zatrzymany w Uzbekistanie za posiadanie Koranu w telefonie PDF Drukuj Email
Doniesienia prasowe
Wpisany przez Paweł Guzek   
niedziela, 20 października 2013 23:44

Obywatel Tadżykistanu zatrzymany w Uzbekistanie za posiadanie Koranu w telefonieWedług doniesień medialnych, potwierdzonych przez Kholmuroda Mirzorahimova (ojca zatrzymanego) obywatel Tadżykistanu - Zubayd Mirzorahimov został zatrzymany w Uzbekistanie pod zarzutem posiadania wersetów Koranu w swoim telefonie komórkowym. Przedstawiciele MSZ Tadżykistanu twierdzą, że nie jest to pierwszy taki przypadek w Uzbekistanie.


" Do zdarzenia doszło w dniu 20 września , kiedy mój syn jechał do Korei Południowej przez Uzbekistan. Podróż odbywała się w celach biznesowych, a mój syn jeździł już na tej trasie od pięciu lat. Uzbeccy celnicy zatrzymali go na tadżycko-uzbeckiej granicy i oskarżyli o przechowywanie wersetów Koranu w pamięci telefonu komórkowego. Zubayd został następnie przekazany funkcjonariuszom Uzbeckiej Narodowej Agencji Bezpieczeństwa”, " powiedział Kholmurod Mirzorahimov.

Ojciec zatrzymanego, Kholmurod Mirzorahimov zwrócił się do MSZ Tadżykistanu o pomoc. Przedstawiciele MSZ Tadżykistanu powiedział, że odpowiednie służby dyplomatyczne wysłały list do strony uzbeckiej w tej sprawie, lecz do tej pory nie otrzymały odpowiedzi.

Przedstawiciele MSZ Tadżykistanu twierdzą, że nie jest to pierwszy taki przypadek w Uzbekistanie, gdyż już wcześniej od obywateli Tadżykistanu wpływały skargi w podobnych sprawach.

źródło: asia plus

Poprawiony: czwartek, 31 października 2013 21:44